E-geoportal.pl biuletyn informacyjny nr 4 „Aktualizacja modułu – zgłaszanie uwag na mapie”.

W dzisiejszym odcinku przedstawimy nowości jakie pojawiły się w aktualizacji modułu „Zgłaszanie uwag na mapie”, który wzbogacony został o dwie ciekawe funkcje. Dla Państwa, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest moduł zapraszam do lektury wcześniejszego biuletynu, w którym szczegółowo go opisujemy.

Nowość nr 1 – Przycisk zgłaszania uwag na mapie na własnej stronie www.

Wprowadziliśmy możliwość pobrania kodu HTML, który umożliwia dodanie na własnej stronie przycisku, który uruchamia okno zgłoszenia problemu na mapie bez konieczności opuszczania własnej strony. Jak to działa? Przycisk (kod przycisku) umieszczamy w kodzie źródłowym własnej strony. Użytkownik klika w wygenerowany link, który wygląda tak:

W odpowiedzi system e-geoportal.pl wyświetla okno typu „popup”, które zawiera formularz zgłoszenia.

Formularz zawiera pola, które należy wypełnić w celu przesłania uwagi związanej z lokalizacją na mapie. Należą do nich:

  • Temat zgłoszenia
  • Opis zgłoszenia
  • Email osoby zgłaszającej.
  • Lokalizacja na mapie.

Wszystkie w/w pola są wymagane. Po kliknięciu w przycisk formularza „Wskaż punkt na mapie” pojawi się okno mapy z ustawioną funkcją wskazywania punktu na mapie. Map wyświetlona jest w formie uproszczonej, co pozwala skupić się na wskazaniu obszaru. Oczywiście wciąż istnieje możliwość włączania/wyłączania warstw mapy, co pozwala na lepsze zorientowanie się położeniu interesującego na punktu.

Po określeniu położenia okno mapy zostanie zamknięte. Formularz zgłaszania zmieni status lokalizacji na „lokalizacja ustalona”. Po podaniu kodu bezpieczeństwa zabezpieczającego formularz przed automatami zgłoszenie zostanie wysłane do administratora strony.

 

Jak „zainstalować” przycisk zgłaszania uwag na mapie na własnej stronie www.

W celu dodania przycisku na własnej stronie WWW należy zalogować się do systemu e-geoportal.pl. W przypadku kiedy posiadamy dostęp do modułu należy wybrać funkcję „Zgłoszenie na stronie www”.

W odpowiedzi system wyświetli kod html/js/css , który należy wstawić w źródło strony.

Nowość nr 2 – Pobranie zgłoszeń do postaci pliku MS WORD.

Dodaliśmy możliwość pobrania zgłoszeń do wygodnego formatu pliku MS WORD. W celu pobrania wyników należy wybrać funkcję zgłoszenia na mapie -> lista zgłoszeń.

Następnie wyszukujemy zgłoszenia używając wbudowanej wyszukiwarki. Po kliknięciu szukaj, wygenerowane zostaną wyniki wyszukiwania. Obok wyników pojawi się ikona „pobierz DOC”, który wygeneruje plik MS WORD z przedstawioną listą wyników.

 

 

 

Zapraszamy na kolejny biuletyn już za miesiąc!

Czekamy na Państwa pytania i sugestie pod adresem gis@procad.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami pod adresem

http://www.e-geoportal.pl/wdrozenia

Archiwalne biuletyny można odszukać pod adresem

http://www.e-geoportal.pl/category/biuletyn/

Zapisz się na bezpłatny biuletyn informacyjny serwisu e-geoportal.pl

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.
x

Jesteś zainteresowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu.