E-geoportal.pl biuletyn informacyjny nr 3 „Wyszukiwarka działek”.

W dzisiejszym odcinku przedstawimy kolejną nowość, która pojawiła się w systemie e-geoportal.pl. „Wyszukiwarka działek” to nowoczesna wyszukiwarka pozwalająca na wyszukanie interesującej nas działki na podstawie wielu parametrów. Wyszukiwarka znajduję się pod przyciskiem „Spis danych przestrzennych” (rysunek 1).

Po kliknięciu w w/w link otworzy się strona z wyszukiwarką działek.

 

Wyszukiwarka została podzielona na kilka obszarów , które grupują parametry zapytania dla działki na podstawie jej właściwości, położenia oraz przeznaczenia. Poniżej opisano każdą z sekcji wraz z parametrami wyszukiwania.

Powierzchnia działki i zabudowa.

W polu określić można powierzchnię działki (m2). Formularz pozwala na zastosowanie suwaka oraz ręcznego podania zakresu powierzchni działki. Dodatkowo można podać numer wyszukiwanej działki. Wyszukiwanie po numerze działa na zasadzie dopasowania początku numeru do pasującego wzorca stąd podanie numeru 12/2 znajdzie działki numer 12/212, 21/231 itp. Ostatnie pole „Zabudowa” pozwala określić czy działka posiada lub nie posiada zabudowy. Dzięki temu możemy odszukać wyłącznie wolne działki bez budynków.

Obręb geodezyjny/miejscowość.

Sekcja „obręb geodezyjny/miejscowość” pozwala na określenie lokalizacji działki wyłącznie w ramach określonego obrębu/miejscowości. Warto zwrócić uwagę na fakt , że w momencie określania powierzchni działki wyszukiwarka automatycznie deaktywuje możliwość zaznaczenia obrębu w przypadku kiedy działka o określonym zakresie powierzchni np. od 4000 do 10000 m2 nie występuje w obrębie.

Przeznaczenie działki.

W sekcji tej określamy zakres przeznaczenia (wynikający z planu zagospodarowaniu przestrzennego) jaki ma posiadać interesująca nas działka. Lista dostępnych przeznaczeń ustalana jest dynamicznie na podstawie obrębu geodezyjnego/miejscowości w której leży działka. Z uwagi na fakt, że liczba przeznaczeń w obszarze całej gminy może zawierać bardzo dużo przeznaczeń zalecamy zawężenie obszaru wyszukiwania np. do określonego obrębu.

Zaznacz wyszukiwany obszar na mapie.

W polu tym ustalamy przestrzenną lokalizację/ obszar w którym chcemy wyszukać interesująca nas działkę. Po ustaleniu obszaru do warunku zapytania dodany zostanie warunek przestrzenny.

Wyniki wyszukiwania

Po określeniu wszystkich wymaganych warunków zapytania należy kliknąć przycisk „Szukaj”. Po chwili system zwróci wyniki wyszukiwania. Zawierają one takie informacje jak:

  • Mini mapę z podglądem wyszukanej działki.
  • Numer działki,
  • Nazwę obrębu geodezyjnego,
  • Powierzchnię.

Dodatkowo pojawiają się dwa przyciski

Na mapie – po kliknięciu w ikonę zostaniemy przeniesieni na pełną mapę systemu e-geoportal.pl

Raport – po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę z raportem o działce, która zawiera szereg dodatkowych informacji na temat działki.

Mamy nadzieję że funkcja „Wyszukiwarka działek” znacznie ułatwi Państwu wyszukiwanie działek.

Zapraszamy na kolejny biuletyn już za miesiąc!

Czekamy na Państwa pytania i sugestie pod adresem gis@procad.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami pod adresem

http://www.e-geoportal.pl/wdrozenia

Archiwalne biuletyny można odszukać pod adresem

http://www.e-geoportal.pl/category/biuletyn/

Zapisz się na bezpłatny biuletyn informacyjny serwisu e-geoportal.pl

Okres ważności formularza wygasł, edycja zablokowana.
x

Jesteś zainteresowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu.